Medveď na ceste SNP - 2022

Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň prvý | Dukla – Svidník | 27km

Tak na to že som začínal okolo obedu na Dukle celkom ďaleko som zašiel – niečo málo cez 27km …
Prvý plán bolo ze ostanem v Údolí smrti to bolo cca 17km od štartu ale keď som šiel okolo tak sa mi to zdalo skoro tam ostať..
tak som šiel ďalej v Kapisovej som sa zastavil v krčme na chladený čapovaný birell , využil zasuvku 230V a ako tak dobil telefón 🙂 chcel som ostať v prístrešku na Hrabniku ale mládež tam organizovala party .
Nakoniec nad Svidnikom som si postavil Tarp 🙂 Super deň, uvidím ako to bude ráno 🙂


https://www.relive.cc/view/vQvxn9BgJ96
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň druhý | Svidník – Andrejová | 30km

Zo Svidníku som to potiahol do Andrejovéj cca 30km 😊💪 aj keď to vyzeralo že dnes okolo obeda ostanem niekde pod Makovicu lebo začalo pršať a mne sa nejak nechce šlapať v daždi ..
Nakoniec to bolo len taka prehánka 🤪


https://www.relive.cc/view/vQvxn9NnL96
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň tretí | Andrejová – Mihaľov | 32km

Ráno 4:30 som sa zobudil na to ako mi niekto leje vodu z vedra na celtu 😆 a pozerám to len ďalšia búrková vlna.. celú noc extrémne pršalo, hromy, blesky 👍💥💪 ale ostal som ako tak v suchu .. fakt ten Tarp je dobrý keď to vydržal a nepustil ani kvapku vody.. problém bola voda ktorá sa tlačila ku mne z každej strany .. ešte dobre dobre že používam vysokú nafukovaciu karimatku 🙂 keď to rano trochu utíchlo tak ešte v slabom daždi balím všetko do batohu a ponáhľam sa hore na maguru kde bol podľa mapy prvý turistický prístrešok… Prvé kilometre som odšlapal v daždi ale potom prestalo .. 700 výškových metrov zdolavam bez problémov 😆😊💪 a stretávam tam snp-čkarov čo tam nocovali.. Vybalil a povešal som všetko mokré z batohu a už len tak oddychoval… Počasie sa menilo – vietor , mraky , slnko …
Po 4 hodinách všetko ako tak suché balím do batohu a vyrážam ďalej .. prvé 3 kroky od prístrešku začína pršať 😳😂🤪 dokým som sedel bolo slnko ☀️⛅ ale už som sa nevracial keďže ďalej mali byť ďalšie prístrešky a hlavne potreboval som nájsť vodu niekde …
Všetky studničky po Bardejovské kúpele boli vyschnuté.. jediný prameň ktorý fungoval bol s tou liečivou vodou 🤠🙏 ani sa nedalo trochu napiť z toho 🙂 Tak som pokračoval a pri chodníku smerom do Bardejova bola jedná funkčná studnička.. keď som šľapal cez Bardejov tak ma chytil znovu dážď 🌧️💧tak som skončil pod mostom 😆😁😆 pijem kávu a uvidím ešte ci pôjdem dnes ďalej ..
Zatiaľ dnes 27km .. celkovo 84km do cieľa cca 686km 😳🤔🤠


https://www.relive.cc/view/vXOdYPkRjk6
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň štvrtý | Mihaľov – Hradisko | 23km

Dnes som mal také super plazivé tempo 🐌🤠 tak len 23km som prešiel ale Žobrák a Čergov je zdolaný.. Tento úsek je celý bez vody a keďže ja potrebujem 6-7 litrov na deň tak je to masaker 🤔😊😆 V Hervartove som sa natankoval litrom birella 🤪 a zobral 2 L vody sebou a ledva som stým došiel na Čergov kde pri útulni Drina by mali byť 2 studničky.. 1 bola taka vyschnuta a v druhej len stojatá voda .. Tak beriem si plne fľaše a pokračoval po Hradisko kde som si zarezervoval deluxe senník 🙂 Tak dnes sa podarila prekročiť prvá 100-vka ..

Zatiaľ odšlapané 104km do cieľa 666km 😳🤔🤠


https://www.relive.cc/view/v8qkB8XDKK6
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň piaty | Hradisko – Cemjata | 27km

V senníku sa spalo super , ráno ma zobudil zvuk dažďa ako kvapky padali na plastovú strechu .. Pritom podľa predpovede nemalo vôbec pršať.. z pod strechy bolo vidieť ako slnko ⛅ prekukuje z východu tak som ešte hodinu pospal a ked prestalo tak som zbalil veci a išiel asi na najnudnejší úsek celej SNP .. Veľká časť viedla po hlavných asfaltových cestách, kamióny autobusy a tam žiadne krajnica 😁😆 Ale okolo cesty všade potraviny boli tak som to využil a nakúpil veci na večeru šampiónov 👍💪🤠 Praženica na cibuľke 👌😉 Zatiaľ ostávam v Cemjate v prístrešku, ale uvidím ešte či niekde nepotiahnem keďže nie je veľa hodín 🤔🤠
.
Zatiaľ prejdene 131km ostáva cca 639km


https://www.relive.cc/view/vXOnZDgjYBO
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň šiesty | Cemjata – sedlo pod Vysokým vrchom | 32km

Podľa hodiniek niečo cez 32 kilometrov 💪🐻😉 Hlava by aj šla ešte trochu ďalej ale nohám sa nechce 😂😁 ale aj tak mi treba došušiť mokré veci čo som dnes pral .. Dnes bol aj taký wellness deň pri Hornáde 😆😝 veď po šiestich dňoch už aj trebalo sa poriadne vykúpať , voda bola super asi hodinu som sa tam močil až keď mi začala odpadávať koža som vyliezol vonku .. hneď bol zo mňa nový človek a aj keď bolo horúco tak som došiel pod Vysoký vrch… Jediný problém je voda aj tento úsek sú pramene vyschnuté v kysaku z 3 prameňov tečie len jeden a potom voda v nedohľadne.. tak už nosím 4L sebou, ochvilu ten batoh ani neodlepim od zeme 😂😆😁 Ale tak predsa lepšie je mať viac ako málo 💪👌 Ostávam spať tu v sedle pod vysokým vrchom, je tu parádny prístrešok ktorý ma z troch strán steny a drevenú podlahu, luxus 😉
.
Prejdené 160km ostáva cca 610km 😳🤔🤠


https://www.relive.cc/view/vmqXNj5rgLO
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň siedmy | Sedlo pod Vysokým vrchom – kaplnka Lajoška | 30km

Dnes som nachodil cez 30km ale hodinky som zapol az po par kilometroch .. Noc v tom prístrešku bola magická 😉 jak sa zvečerilo tak sa vyrojili svätojánske mušky – boli ich tam stovky , lietali až ku mne a svietil celý les .. Ale po celodennom chodení som zaspal hneď a až ráno na budík som vstával , ráno sa mi nejak ani nechcelo z teplého spacáku do toho chladného rána vyjsť ale čakal ma 11 kilometrový úsek dole kopcom až do Košíc .. Tak nakoniec som si len kávu spravil a pomaly šiel .. Dole po pár kilometroch som stretol na Hrešnej Jana s manželkou ktorý už boli nachystaný tiež tak sme šli spolu dole .. Včera večer mi jeden narobil chute s lečom tak v Košiciach v potravinách som si ho kúpil a spravil na obed.. 😝😂🤠 síce nebolo to také naše domáce ale dalo sa zjesť .. Pomaly sa začalo aj zmrákať tak som sa pobalil a vyrazil smer Jahodná, konečne Volovské vrchy a že aspoň určitý čas nebude všade asfaltová cesta 🙂 Tesne pred Bankovom má chytá dážď, pozerám a tam otvorená vonkajšia terasa tak som sa zastavil na čapovaný birell 🙂 „trochu“ ( 2 hodiny ) som tam posedel a keď prestalo pršať tak som pokračoval na Jahodnú , na Jahodnej zas sa zmenilo počasie a ja rozmýšľam či ostanem tam v prístrešku alebo mám pokračovať .. nakoniec idem ďalej , počasie sa stále menilo slnko – vietor zo slabým dažďom .. Pred chatou Lajoška je taká kaplnka a pred ňou taká veranda, keďže sa aj dosť rozpršalo tak ostávam nakoniec tu .. trochu som to musel upraviť nech ostanem do rana v suchu 😁😆🤠🐻👍
.
Zatiaľ odšlapané 188km ostáva 582km


https://www.relive.cc/view/vxOQoX1kR2q
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň ôsmy | kaplnka Lajoška – kúpele Štós | 32km

Dnes podľa hodiniek niečo cez 32 km .. Noc v Kaplnke bolá taká veterná ako keby sa čerti ženili 😆😂 a poriadne sa aj ochladilo, normálne som musel ešte v noci rozbaliť vojenské pončo a prehodiť cez spacák ako druhú vrstvu, lebo keď sa oprel vietor tak to bolo cítiť.. Ráno som vyskočil z spacáku a prvý krát obliekol dlhé nohavice a mikinu a tak šlapal na Kojšovskú hoľu , bolo fakt chladné ráno.. keďže je malo slnečných dní tak powerbanku už sa mi nepodarilo dobíjať solárnym panelom a preto som sa tešil na chatu Erika že si proste dám Kofolu a dobijem si baterky 🙂 Šlapal som ako o dušu ten posledný kopec ktorý ide hore zjazdovkou a keď som konečne došiel k chate , tak chata Erika bola v pondelok zavretá 😝🤔🤪 tak som si spravil kávu a polievku sám , chatár mi ešte povedal že vonku je zásuvka, tak som tam posedel asi 2 hodiny a podobijal všetko 🙂 Počasie sa menilo stále dážď, slnko , búrka, vietor .. prvú vlnu som presedel na Erike , druhú, tretiu v lese 😂 človek by aj chcel šlapať ale počasie mu to neumožňuje 😝😂🤪🤠🐻 A keďže tu neďaleko bývam tak som napísal sestre nech mi donesie nabitú powerbanku do Štosu ale to bola chyba , aj keď to som už nemal do Štósu ďaleko cca 10km tak trvalo to neskutočne dlho , pršalo a všetko bolo mokré .. trasa viedla po takých zarastených chodníkoch že aj goratexove topánky to neudržali .. Ale nakoniec všetko dobre dopadlo aj keď všetko mokré som dorazil do cieľa, čakalao ma tu aj malé prekvapenie, dostal som k zajtrajším narodeninám tortu ..
Ostávam spať na terase miestneho klubu 🙂
.
Zatiaľ odšlapané 219km ostáva 551km


https://www.relive.cc/view/vXvL2JLZ316
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň deviaty | kúpele Štós – útulňa Úhorná | 22km

Dnes len slabých 22km .. Ráno som vstával na budík 5:30 , ale pršalo tak zaspávam ďalej a tak približne raz za hodinu otváram oko a situácia sa nemení .. pozerám Meteo radar a ukazuje že okolo obeda by sa malo vyčasiť , nechcelo sa mi ísť do dažďa šlapať keďže som ani nemal poriadne oschnute veci z večera… Dobre že miestny bowling club otvára až o 14:00 tak môžem zaberať celú terasu pre seba 🙂 Okolo jedenástej sa ukazuje ☀️ slniečko a tak beriem batoh a idem pomaly, topánky premočené boli ale mal som nepremokavé ponožky 🤔😆 fakt to normálne fungovalo 🙂 topánky mokré, nohy suché 👌👍💪 Ešte ani som nedošiel do Smolníka cca 5km a už pršalo 🌧️💧🌧️😝🤪 tak rychlo v lese staviam celtu – tarp a čakám zas na ☀️ slnko 🙂 Takým štýlom som pomaly šiel ďalej , ak by niekto vedel o súťaži v stavaní tarpu na čas tak dajte vedieť, myslím že na pódiové umiestnenie by som určite dosiahol 😂🤪😆😂 Volovské vrchy su pekne aj výhľady ale chodníky zarastené že strach, keby tu neviedla cesta SNP, tak tie trasy by už neexistovali.. jediné plus je že aspoň ako tak všade ešte tečie voda 🙂 Chcel som ísť spať až do skrine z avie čo je ďalej na trase ale za svetla by som to nedal … Topánky sa pomaly rozpadávajú tak uvidím či ešte vydržia 2 dni .. Potom mi kamarát donesie nové do Telgártu 😊😉
.
Zatiaľ odšlapané 240km ostáva 530km


https://www.relive.cc/view/vrqokYJkDyq
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň desiaty | útulňa Úhorná – útulňa Galová | 28km

Na útulni Úhorná sa spalo veľmi dobre ale ráno som sa zobudil na krik našich spoluobčanov ktorý tam chodia zbierať čučoriedky.. pod útulnov na lavičkách mali ranný míting 😂😁😂 , takže ak niekto tam chce nechať niečo pre Snp-čkarov nech tak v tomto období nerobí 😉 Dnes konečne nepršalo , ale zas už je horúco 😁😂😁 to ani dážď nedobre ani ☀️ slnko , ta to stále nedobre 😂😁 keď to jeden extrém strieda druhý 🙂 jeden deň 4 stupňov a druhý 55 🙂 Volovské vrchy su čučoriedkový raj 🙂 celý čas sa tie malé modré potvory na mna smejú a ja pol dňa stojím a zbieram 🙂 hehe Ale tak dnešný cieľ bol splnený, útulňa Galová.. tešil som sa na prírodnú sprchu v ľadovej vode 🙂 Tak som si opral veci aj sa oholil , znovu nový človek.. zajtra pokračujem do Telgártu 😊 ..
.
Zatiaľ odšlapané 268km do cieľa 502km 🤔😳🤠


https://www.relive.cc/view/vE6J9GWz7gO
... Medveď na ceste SNP ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Denné reporty"