Medveď na ceste SNP - 2022

Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň jedenásty | útulňa Galová – útulňa Telgárt | 34km

Podľa hodiniek niečo cez 34 km .. Dnes to bol taký šľapací deň , potreboval som sa dostať do Telgártu keďže mi kamarát doniesol nové topánky 👍🤠🍻 týmto mu ďakujem ale som zvedavý čo na to povedia moje nohy, to budú zas otlaky 😳🤔🤠 Dnes sa mi podarilo prekonať ďalší míľnik – 300km 💪😉 Zajtra ma čaká výstup na kráľovu hoľu ale najprv musím ešte rano nakúpiť potraviny, tak zas to bude celodenné grilovanie 🙂 Dúfam že budem môcť pokračovať s tými novými topánkami 😉 Ďakujem všetkým za podporu vo forme správ a komentárov 😉😊🙏😉
.
Zatiaľ odšlapané 300km ostáva 470km


https://www.relive.cc/view/vwq1BLw74Lv
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň dvanásty | Telgárt – útulňa Andrejcová | 18km

Dnes taký kilometrový slabý výkon ale zas prevýšení bolo až až – 18km. Po dažďovej noci , pršalo od pol noci az do rána som pobalil všetko mokré a šiel do potravín a potom pomaly hore na Kráľovu hoľu.. Keď som bol v pol ceste tak konečne sa ukázalo ☀️⛅ slnko a tak som musel všetko poriadne vysušiť, takže to že človek spí kade tade tak staranie o veci ho oberá o dosť času 🙂 S novými topánkami sa mi ide celkom dobre , konečne staré otlaky nebolia keďže nové topánky majú iný tvar 😁🤪😝 Konečne nízke Tatry a pekná hrebeňovka ..super výhľady kde sa človek pozrie .. Dnes som si spravil spanie v kosodrevine 🤔🤠😊
.
Zatiaľ odšlapané 318km ostáva 452km 🤔😳


https://www.relive.cc/view/vPOpZXDPARq
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň trinásty | útulňa Andrejcová – útulňa Ramža | 21km

Podľa hodiniek niečo cez 21km .. Píšem report až dnes keďže tam nebol signál 🙂 Zatiaľ podľa mňa najhorší úsek, ku koncu to nebol turistický chodník ale rambo dráha ( stromy krížom cez chodník ktoré trebalo raz preskakovať inokedy podliezť ) vkuse predieranie cez porasty čučoriedok , kosodreviny , trávy atď… Aj keď prostredie je tam pekné aj super výhľady ale človek musí vkuse pozerať kam šlape.. Tie tatranské kilometre nejdú tak ako doteraz, keďže priemerná rýchlosť chôdze klesá. 😃 Dnes už aj pribudli nové otlaky od nových topánok 🙂 Predsa nemôže to byť také jednoduché, ale aspoň počasie je dobré lebo tento úsek ísť v daždi tak to by bolo o život 😁😝🤠😊


https://www.relive.cc/view/vXOnZpnXRBO
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň štrnásty | útulňa Ramža – útulňa Ďurková | 35km

Podľa hodiniek niečo okolo 35 km .. Dnes bolo super počasie na hrebeňovku tak som to využil a potiahol až na útulňu aj keď plán som mal len na Chopok.. Aj keď svietilo slnko tak pofukoval vietor tak sa šlo celkom dobre .. Cestou sa večer ukázali aj kamzíky, aj keď som mal len mobil tak niečo som cvakol ..
.
Zatiaľ odšlapané 371 km ostáva 399km


https://www.relive.cc/view/vmqXNy3ELLO
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň pätnásty | útulňa Ďurková – útulňa Kečka | 23km

Podľa hodiniek niečo okolo 23km .. ráno som sa nejak zarozprával na Ďurkovej a až okolo 10:30 vyrazil, ale to už bolo peklo – horúco.. to sa nedalo ani ísť, po 4 kilometroch som našiel pod mladým smrekom tieň tak som si tam pospal zo 2 hodinky 😂😁 Tak potom aj tych 23 kilometrov treba šlapať celý deň .. Už sa teším zajtra do potravín na Donovaloch, lebo tieto úseky su bez vody a všetkého 🙂 Ale tak už som za polovicu 🙂
.
Zatiaľ odšlapané 392km ostáva 378km


https://www.relive.cc/view/vMq5E93Q58q
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň šestnásty | útulňa Kečka – prameň Kráľovská studňa | 25km

Ráno konečne som sa dostal do potravín 🙂 nakúpil som veľa jedla 😂😁😂 a nabral 4L vody .. Hneď potom ma čakal kopec Zvolen z Donoval a stým ťažkým batohom to nebola vôbec sranda 🙂 Potom cesta viedla lesom – hrebeňom ( chvála Bohu ) lebo pri týchto teplotách ísť na slnku je masaker .. Všetko je tu komplet vyschnuté ešte aj tráva, keď človek kráča tak sa normálne práši pod nohami.. Voda sa mi minula veľmi rýchlo a to ešte trebalo 5km do cieľa , keď som došiel k prameni tak voda už len kvapkala, ešte pár dní nebude pršať a určite aj ten prameň o ktorom panujú legendy – vyschne.. Neďaleko prameňa je búda tak tu ostávam, ľudí je tam plno tak aspoň bude sranda…
.
Zatiaľ odšlapané 418km ostáva 352 km


https://www.relive.cc/view/vYvEAo2YmGv
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň sedemnásty | Prameň Kráľová studňa – Zrub Cabanka | 24km

Podľa hodiniek niečo okolo 24kilometrov. Dnes ráno ma zobudil bača ako nadával na kravy, keďže salaš mal neďaleko búdy.. išiel som ešte k prameni si doplniť vodu ale bol tam bača ktorý si naberal vodu do bandasky a hovoril že pasie tam kravy vyše 40 rokov a taký suchý rok nepamätá, že v tomto čase tam boli zelené lúky – šampiňóny a bedle .. kdežto teraz je zem rozpraskana a trava uschnuta na koreni.. Po káve a raňajkách idem pomaly, skoro ráno už slnko pálilo, prvých 12 kilometrov bolá sotolinova cesta a potom až les .. Na chodníkoch je aj 10cm prachu , nohy mám také ako keby som bosí sadil zemiaky 😁😂😁 V kordickom sedle podľa mapy mal byť prameň a nakoniec je tu aj zrub Cabanka 🤠🐻 Tak aj ked plán bolo dôjsť na Kremnickú skalku , ostal som na zrube , kde pri prameni som sa osprchoval , opral všetky veci a nakoniec sa mi nechcelo už pokračovať.. Aspoň mi všetko uschne do rana …
.
Zatiaľ odšlapané 440 km ostáva 330km


https://www.relive.cc/view/vZqNxz3dBGO
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň osemnásty | Zrub Cabanka – Jalovské lazy | 33km

Podľa hodiniek niečo cez 33km , na tie horúčavy extrémny výkon 😂😁😂 ale skôr žiadna voda nebola tak som musel šlapať 💪👍 Dnes bol aj asfaltový úsek a poľné cesty niečo okolo 10km a presne mi to vyšlo na obed.. V mape mi ukazovalo prameň Európa na pol ceste tak som tam zastavil že oddýchnem a prameň bol vyschnutý .. Hneď vedľa je kláštor a som čítal že radi pomôžu pocestným tak som tam zazvonil , vyšiel mních vonku a všetko mi poukazoval.. pre Snp-čkarov tam spravili na núdzové prespanie, takú miestnosť nad bránou do kostola , do okna kostola vyviedli zasuvku aby sa dal nabiť telefón a za kláštorom spravili sprchu a vývod vody .. fakt obdivuhodné a na dnešný čas nevídané 👍👌 Ďakujem bratia Kapucíni za servis ktorý tam poskytujete tulákom 🙂😉🙏😊 Po prestávke okolo obeda pokračujem, teším sa na potraviny čo mali byť v najbližšej dedine , prídem tam a mali pauzu .. ešte som nevidel také potraviny – pauza od 11:00 – 16:00 😂😁😂 to ani taliani nemajú take prestávky 😁😂 tak sklamaný pokračujem ďalej do ďalších potravín po ceste už nestíham keďže tam zas mali otvorené len do 16:00 😂😆😂 Tak dúfam že zajtra sa podarí už trafiť na otvárací čas miestnych obchodov..
.
Zatiaľ odšlapané 470km ostáva 300km 😳🤔🤠🐻


https://www.relive.cc/view/veqzmNpYB76
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň devätnásty | Jalovské lazy – Fačkovské sedlo | 37km

Jalovské lazy – Fačkovské sedlo .. Podľa hodiniek niečo okolo 37 kilometrov 🙂 Dnešný deň sa opakoval, vôbec som nemal v pláne toľko šlapať ale zas tam kde som chcel ostať nebola voda a to aj potok tam mal byť.. všade sucho – katastrofa.. Ale dnes aspoň potraviny som stihol , tak aspoň niečo 😆😁😆 Aspoň že salaš Kľak ma vonku vyvedenu vodu lebo tiež to zabalili skôr.. Tak nakoniec som ostal v zastávke, celkom pekný prístrešok 😊😂 Fuu dnes aj cez 500km míľnik som sa dostal 💪👌🤠🐻
.
Zatiaľ odšlapané 508 km ostáva 262km


https://www.relive.cc/view/vPv4emmo73O
... Medveď na ceste SNP ...
Používateľov profilový obrázok
Ľubomír Novák
Príspevky: 62
Dátum registrácie: So Jan 28, 2023 1:49 am
Bydlisko: Spišské Vlachy
Kontaktovať používateľa:

Re: Medveď na ceste SNP - 2022

Príspevok od používateľa Ľubomír Novák »

Deň dvadsiaty | Fačkovské sedlo – Nad Kršakovcami | 25km

Podľa hodiniek niečo okolo 25 kilometrov.. Dnes trochu väčšia pohoda 😁😂😂 Ale dnes boli dosť dobré kopce , hneď na ráno z Fačkovského sedla na Homolku – chodník rovno po strede zjazdovky rovno hore , neviem kto vymyslel tieto chodníčky ale fakt keby bolo mokro tak tam by trebalo mačky 😂😁😂 Potom trochu ďalej pred obcou Čičmany má obehol jeden turista ale prvý bol len pár minút .. Šlapem šlapem, zrazu počujem krik a zrazu ten turista uteká oproti mne a kričí medveď 🐻🐻🐻🤠 Tak nakoniec sme chvíľu počkali nech medvedica má čas odísť z mladými a pokračovali sme na Čičmany, zrazu sa už kolega neponáhľal a pekne za mnou šľapal.. V Čičmanoch som sa občerstvil v miestnom krčmo-obchode a pokračoval na ďalší kopec Strážov .. Tiež veľmi dobrý stúpak 👍💪👌 Takže celkom padol vhod kúpeľ v miestnom Zliechovskom potoku 💪👍😂😁 Nakoniec som to zapichol aj s ďalším Snp-čkarom Vincom v poľovníckom posede , keďže začalo pršať 🙂
.
Zatiaľ odšľapané 532km ostáva 238km


https://www.relive.cc/view/vMv8JX89LN6
... Medveď na ceste SNP ...
Napísať odpoveď

Návrat na "Denné reporty"